RD Roztoky

Záměrem je postavit rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu. Přáním klienta je jednoduchý a moderní dům s plochou střechou, množstvím úložných prostor a propojení domu se zahradou.

Základní hmotové řešení

Podélná hmota domu je dána tvarem pozemku a snahou o maximální využití jižní a východní části zahrady. Hlavní obytný prostor chrání před ostrým letním sluncem zavěšená pergola.

Dispoziční řešení

Do domu se vstupuje vstupní halou, která je členěna na špinavou a čistou zónu. V první zóně je situována šatna a botník. Druhá zóna slouží jako komunikační prostor, ze kterého se dále vstupuje do pracovny sloužící také jako hostinský pokoj, koupelny s prádelnou a do hlavního obytného prostoru. Obytný prostor je propojen se zahradou a terasou velkými francouzskými rohovými okny. Kuchyně situovaná v zadní části v nice oddělitelné od hlavního prostoru.

Z obytného prostoru se vstupuje do patra po zalomeném schodišti. Zde jsou z centrální chodby přístupné dva dětské pokoje, velká ložnice s vlastní šatnou, koupelna, samostatný záchod a technická místnost.

Materiálové řešení a technologie

Konstrukční systém je uvažován jako zděný s kontaktním zateplovacím systémem z minerální vlny. Vnitřní schodiště, pergola a okna jsou dřevěná. Fasáda přízemí bude obložena cihelnými pásky, patro je omítnuto tenkovrstvou omítkou bílé barvy. Zábradlí francouzských oken v patře jsou skleněná. Okna budou stíněna venkovními žaluziemi nebo roletami, velké prosklené plochy mohou být chráněny posuvnými lamelovými stěnami.

Vytápění a ohřev vody zajišťuje plynový kotel, topení bude podlahové. V domě bude instalováno nucené centrální větrání s rekuperací tepla.

Portfolio Categories:

Nízkoenergetické stavby Rodinné domy