RD Radotín

Vytvořili jsme návrh a následně projekt rodinného domu do zajímavého místa v Radotíně. Pozemek je situován v těsné blízkosti lesa, s pěkným výhledem na údolí Berounky a je charakteristický tím, že má velmi malou výměru. Toto velikostní omezení pro nás bylo zajímavou výzvou.

V návrhu jsme se pokusili akcentovat výhled do údolí, který je orientován téměř jižním směrem, jako vždy jsme vytvořili provázanost obytné části domu s příslušnou čístí zahrady a samozřejmě jsme dům také optimalizovali energeticky. Podařilo se nám dosáhnout domu na hraně pasivního standardu, který je postaven na betonové, nevytápěné podnoži s garážovým místem a technickým zázemím. horní, obytná a vytápěná část domu je pak navržena a smontována z dřevěných panelů. První podlaží obsahuje obývací prostor s kuchyní, vstupem a hygienickým zázemím a je propojeno s horní částí zahrady, kde by měl majitel mít dostatečný a chráněný prostor pro venkovní odpočinek.

Horní podlaží má zmenšený půdorys s ložnicemi a koupelnou, kde na hlavní ložnici navazuje také malá terasa s výhledem na Berounku.

Dům je v pasivním standardu, s promyšlenými detaily konstrukčních a materiálových návazností a s vytápěním tepelným čerpadlem.

Portfolio Categories:

Nízkoenergetické stavby Rodinné domy