RD Botanica

Pro další zajímavé klienty jsme vytvořili návrh a projekt rodinného domu situovaného na pozemek s poměrně pěkným výhledem na Prokopské údolí. Jde o rodinný dům pro běžnou rodinu, umístěný do mírného východního svahu stabilizovaného území Prahy 5.

Projekt je typický a zajímavý nejen svou lokalitou. Jeho umístění do mírně svažitého terénu a snaha akcentovat výhled na skály Prokopského údolí předznamenaly jeho netradiční tvar a obrácené postavení vnitřních dispozic. Vstup a obytná zóna je tak situována do horní hmoty objektu úzkým a proskleným štítem otočenou k východu, tedy právě do blízkého údolí. Toto natočení nám také umožnilo maximalizovat solární zisky objektu a umístit vnější bazén do ideální polohy a ideálního vztahu k obytnému podlaží. Zároveň je zde také velmi praktické zónování zahrady, kdy horní partie jsou společenské a rekreační a dolní, soukromější část zahrady je pohledově chráněna a navázána na ložnicové podlaží domu.

Dům je koncipován jako velmi energeticky úsporný, blížící se pasivnímu standardu. Vybaven samozřejmě rekuperací větraného vzduchu a vytápěn tepelným čerpadlem.

Portfolio Categories: