návrh interiéru Podolí
Cílem návrhu bylo vytvořit příjemný teplý moderní interiér, který bude zároveň působit jednoduchým a vzdušným dojmem. Jedním z hlavních úkolů bylo nalézt funkční a přehledné dispoziční řešení. Přáním klienta bylo zmodernizovat stávající byt a provést nutné dispoziční změny směřující ke zkvalitnění užívání obytného prostoru a kuchyně a vytvoření dostatečného množství úložných prostor. Návrh se zabývá celkovou dispoziční koncepcí a celkovým návrhem interiéru všech místností.

Dispoziční řešení

Za účelem získání více prostoru pro koupelnu a novou šatnu je poměrně prostorná hala redukována. Ke koupelně je také přiřazena předsíňka. Vznikla tak velkorysejší koupelna s velkou vanou a sprchovým koutem, dvojumyvadlem a prostorem pro pračku a elektrický kotel. Na místě stávající malé a nevyhovující kuchyně je vytvořena nová šatna přístupná skrz velkou vestavnou skříň ve vstupní hale. Samostatný záchod je rozšířen tak, aby bylo možné do něj umístit malé umyvadlo. Dispozice pokoje zůstává nezměněna, do nik jsou vestavěny skříně. Hlavní obytný prostor je zvětšen a pojme tak i jídelnu a kuchyň vestavěnou do hluboké niky. Jednotlivé funkční zóny jsou jasně oddělené s definovanou centrální komunikační zónou. Kuchyně poskytuje dostatek pracovní plochy i úložných prostor s logickým uspořádáním. V nice působí odděleně od obytného prostoru, umožňuje však pohled ke stolu a do obytné části včetně možnosti sledování televize. Ložnice je minimalizována a navazuje na ni vlastní šatna.

Materiálové řešení

Interiér je laděn do teplých světlejších tónů s jemnými variacemi a kontrasty. Nábytek je z lamina ve dřevěném dekoru tábáková třešeň s doplňující krémovou barvou. Stěny jsou s výjimkou ložnice bílé. Záda obývací stěny jsou obloženy umělým kamenem světlé barvy. Stěny ložnice mají krémovou barvu, za postelí je stěna tvořena vinylovou tapetou s jemným abstraktním vzorem. Podlaha obytných částí je z dřevěných lamel s dubovou bělenou dýhou. Čalounění sedačky a židlí je provedeno ve světlé vanilkové barvě. U sedačky jde o teflonovou látku pro snadnější údržbu. U prosklených dveří do obytného prostoru je počítáno s pískovaným vzorem. Dveře jsou dýhované v ořechu, obložky a podlahové lišty jsou bílé. Pracovní deska kuchyně je krémová, záda jsou z lesklého lamina ve výrazném dekoru medové olivy. Dlažba probíhající halou, koupelnou, šatnou a toaletou je světlá téměř bílá velkoformátová. Koupelna a záchod jsou obloženy keramickým obkladem s použitím listel a nerezových pásků v kombinaci béžové a antracitové ve sprchovém koutě. Osvětlení dokresluje náladu interiéru a umožňuje vytvoření různé atmosféry. Svítidla jsou volena v moderním designu se zřetelem na údržbu a použití úsporných zdrojů. [box type="download"]ukázka návrhu interiéru [1.0Mb][/box]
Portfolio Categories:

Interiéry Rekonstrukce