O nás

Architektonická kancelář – ateliér

inspirativní vesnické prostředí ateliéruAteliér sídlí v těsném sousedství centra obce Úhonice, která leží v oblasti Praha – západ. Klidné vesnické prostředí nám umožňuje nerušenou tvůrčí práci v blízkosti přírody a uvolňuje stres příznačný velkým městům.

Ateliér byl založen v roce 2008. Našim společným cílem je vytvářet kvalitní domy po stránce funkční, estetické i technické, při uvážení ekonomických možností klienta. Členové ateliéru mají bohaté zkušenosti s projekty a realizacemi všech typů budov, jako jsou novostavby a rekonstrukce rodinných domů, bytových domů, kancelářských a komerčních budov, sakrálních a dopravních staveb včetně interiérů a mnoho dalších. Celý tým je podporován externími specializovanými spolupracovníky.

Při tvorbě nového domu hledáme souznění mezi přáními klienta a citlivému přístupu k přírodnímu prostředí a samotnému okolí stavby. Při plánování rekonstrukce nebo přestavby se snažíme propojit kvality stávajícího domu s novým záměrem investora a stávající hodnoty doplnit novými. Rádi používáme přírodní materiály jako jsou dřevo a kámen, které se dobře kombinují s prosklenými plochami a mají přirozený vzhled. Budovy navrhujeme s ohledem na životní prostředí s důrazem na snižování spotřeby energií v domě.


 

Ing. arch. Petr SlepánekIng. arch. Petr Slepánek

Profesní praxe:

od r. 2008 Ergo atelier
2004–2008 Ian Bryan Architects
2001–2004 CMC Architects
2000 Convertec Engineering, Inc., USA (grafika, design)
1997–2001 spolupráce s firmou Brada (hlavní grafik)

Vzdělání, kvalifikace:

2008 autorizace pro obor Architektura ČKA 03 564
2003, 2005 UK Praha, Evangelická teologická fakulta
1994–2003 Fakulta architektury ČVUT, Praha Architektura a urbanismus


 

externí spolupráce:

Ing. arch. Tibor Csukás – architekt, grafik
Ing. David Vytvar – statické řešení a projektové fáze přípravy stavby
Ing. Jan Myšička – alternativní zdroje, zdravotechnika, topení
Ing. Radek Procházka – řešení elektroinstalací
Ing. Ivana Rošetzká – požární specialista